Θεσσαλονίκη: Η Κρήτη «πλημμυρίζει» προϊόντα το κέντρο – Για 9 μέρες!

Θεσσαλονίκη: Η Κρήτη «πλημμυρίζει» προϊόντα το κέντρο – Για 9 μέρες!

Η μέρα που η καρδιά των τοπικών προϊόντων της Κρήτης θα χτυπήσει δυνατά στη Θεσσαλονίκη έφτασε! Η έκθεση ''Κρήτη: Η Μεγάλη Συνάντηση - Τοπικά Προϊόντα & Γεύσεις Ελλάδας'' θα βρίσκεται για εννέα ημέρες στη ΔΕΘ, στο περίπτερο 12, με χιλιάδες εκλεκτά, τοπικά προϊόντα από όλη την Ελλάδα και ένα καθημερινό, εξαιρετικά δυνατό πρόγραμμα εκδηλώσεων.

Η Έκθεση θα ανοίξει τις πύλες της, το Σάββατο 26 Οκτωβρίου και θα διαρκέσει έως και την Κυριακή 3 Νοεμβρίου. Όλες τις ημέρες διάρκειάς της, θα είναι ανοιχτή για το κοινό από τις 10:00 το πρωί έως τις 21:00 το βράδυ. Τα εγκαίνια θα πραγματοποιηθούν με κάθε επισημότητα, το Σάββατο 26 Οκτωβρίου, στις 19:00 και αμέσως μετά θα ακολουθήσει παραδοσιακό γλέντι.

Η έκθεση τιμώντας τα 100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων, ανοίγει την αυλαία των παράλληλων πολιτιστικών της εκδηλώσεων με πλούσιο Ποντιακό μουσικοχορευτικό πρόγραμμα.

Και σε αυτήν τη διοργάνωση, παραγωγοί από κάθε γωνιά της Κρήτης αλλά και από άλλες περιοχές της Ελλάδας όπως Αττική, Αργολίδα, Αρκαδία, Βοιωτία, Θεσσαλονίκη, Καλάβρυτα, Καστοριά, Κιλκίς, Κόρινθος, Λακωνία, Λάρισα, Νίσυρο, Πάτρα, Τρίκαλα, Φάρσαλα, Φθιώτιδα, Χαλκίδα και όχι μόνο θα παρουσιάσουν στους χιλιάδες επισκέπτες, τη μεγάλη ποικιλία των αγνών, τοπικών προϊόντων τους.

Πρόκειται για πληθώρα εξαιρετικών προϊόντων όπως λάδι, προϊόντα ελιάς, τυροκομικά προϊόντα, μέλι, εκλεκτά αλλαντικά όπως το κρητικό απάκι, παξιμάδια, αρτοσκευάσματα, ξεροτήγανα, καλιτσούνια, βότανα, όσπρια, παραδοσιακά γλυκά, μαρμελάδες, χαλβά, ξηρούς καρπούς, αποξηραμένα φρούτα, ζυμαρικά, ρακί, κρασί, λικέρ, σαλιγκάρια, σοκολάτες, σοκολατάκια, μπάρες δημητριακών, σάλτσες, ταχίνι, λουκούμια, λουκουμάδες, τρίγωνα Θεσσαλονίκης, τουλούμπες, παστέλια, παραδοσιακά ποντιακά γλυκά, σφακιανόπιτες, αλόη, χαρουπόμελο, προϊόντα μαστίχας, σπιρουλίνα, υπερτροφές, καλλυντικά, αιθέρια έλαια, σαπούνια, κεραλοιφές, ηφαιστειακές μάσκες ομορφιάς, αρώματα, κεραμικές δημιουργίες, κοσμήματα, εδαφοβελτιωτικά και άλλα.

Τοπικά προϊόντα μοναδικής ποιότητας που οι επισκέπτες της έκθεσης θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά, να τα γευτούν και να τα προμηθευτούν απευθείας από τους παραγωγούς τους.

Καθημερινά, παράλληλα με το εμπορικό μέρος της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν δεκάδες μουσικές, χορευτικές και πολιτιστικές εκδηλώσεις, με δεκάδες συγκροτήματα και εκατοντάδες χορευτές που όλοι οι επισκέπτες μπορούν να παρακολουθήσουν εντελώς δωρεάν.

Tην ημέρα της Εθνικής Επετείου του «ΟΧΙ», την 28η Οκτωβρίου το απόγευμα στις 18.30, ο μεγάλος ερμηνευτής Χαράλαμπος Γαργανουράκης, ο αγαπημένος κρητικός καλλιτέχνης, στο πλαίσιο των παράλληλων εκδηλώσεων της έκθεσης, θα παρουσιάσει πλούσιο πρόγραμμα με τραγούδια από την μεγάλη του δισκογραφία του.

Η έκθεση ''Κρήτη: Η μεγάλη συνάντηση τοπικά προϊόντα και  γεύσεις Ελλάδας'' αποτελεί θεσμό αφού έχει ήδη πραγματοποιήσει 15 μεγάλες διοργανώσεις σε Αθήνα, Πειραιά, Θεσσαλονίκη και Λάρισα, ενώ τον Μάρτιο 2020 θα ταξιδέψει στην Πάτρα, στην καρδιά της Πελοποννήσου.

Όλες οι διοργανώσεις έχουν στεφτεί με απόλυτη επιτυχία, συγκεντρώνοντας  χιλιάδες επισκέπτες και τεράστια προβολή για τα τοπικά προϊόντα και τις υπηρεσίες αλλά και τις συμμετέχουσες περιοχές από όλη την Ελλάδα.

Αναλυτικές πληροφορίες για την έκθεση μπορείτε να βρείτε στην επίσημη ιστοσελίδα της: www.pagritiaekthesi.gr ή επικοινωνώντας στα τηλέφωνα: 2810 213318, 6932 430433

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Σάββατο 26 Οκτωβρίου

10:00 Έναρξη έκθεσης
Η Έκθεση ανοίγει τις πύλες της στο κοινό.

13:00 Το χορευτικό τμήμα του ΚΑΠΗ Δημοτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορευτικά από τη Θράκη & την Ήπειρο.
Χοροδιδάσκαλος: Ευάγγελος Καραΐσκος

18:00 Πατινάδα από το Λευκό Πύργο με προορισμό την έκθεση στη ΔΕΘ, περίπτερο 12.

19:00 Εγκαίνια Έκθεσης

Η 16η διοργάνωση της Έκθεσης «Κρήτη η Μεγάλη Συνάντηση Τοπικά Προϊόντα & Γεύσεις Ελλάδας» τιμώντας τα 100 χρόνια από την Γενοκτονία των Ποντίων ανοίγει το Πολιτιστικό & Χορευτικό της Πρόγραμμα με τον Σύλλογο Ποντίων Σταυρούπολης «Ακρίτες του Πόντου»
Πρόεδρος: Κώστας Παπαδόπουλος
Χοροδιδάσκαλοι: Ιάκωβος Νικολαΐδης

 & Γιάννης Τοκμακίδης

Ακολουθεί ο Σύλλογος Κρητών & Φίλων Ωραιοκάστρου ο «Ερωτόκριτος» με χορούς από την Κρήτη.
Πρόεδρος: Γιάννης Καπετανάκης
Χοροδιδάσκαλοι: Νίκος Πατζατζής & Μαρία Ταρπαντζή

Κυριακή 27 Οκτωβρίου

17:30 Η Παλλεσβιακή Ένωση Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από το Βόρειο και Ανατολικό Αιγαίο.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Κούτλης
Χοροδιδάσκαλος: Μιχάλης Κρητικός

18:10 Τα παιδικά τμήματα Φιλύρου, το Χορευτικό Συκεών και ο Αιμοδοτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Πεύκων παρουσιάζουν χορούς από την κεντρική και δυτική Μακεδονία.
Χοροδιδάσκαλος: Αθανασία Χατζηχαριστού

18:40 Το εφηβικό τμήμα Φιλύρου με το Σύλλογο Απόδημων Νικοκλειανών Σερρών παρουσιάζουν χορούς από την Κεντρική και Δυτική Μακεδονία.
Χοροδιδάσκαλος: Αθανασία Χατζηχαριστού

19:30 Η Χορευτική ομάδα του Ιερού Ναού των Τριών Ιεραρχών παρουσιάζει μουσικοχορευτικό πρόγραμμα από τη Δυτική Θράκη με χορούς Μάρηδων και Ασβεστάδων.
Υπεύθυνος Ενορίας: Πατήρ Συμεών Μπογιατζής
Χοροδιδάσκαλος: Σταυρούλα Ρατοπούλου

20:10 Ο Λαογραφικός Χορευτικός Σύλλογος «Αντάμωμα» παρουσιάζει χορούς από τα νησιά του Αιγαίου.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Μετεντζίδης
Χοροδιδάσκαλοι: Πέλλα Όλγα

 & Σωτήρης Καραμίντζιος

20:45 Ο Αθλητικός Πολιτιστικός Σύλλογος Λαγκαδά παρουσιάζει χορούς από τη Μακεδονία.
Πρόεδρος: Θεοδώρα Βλατή
Χοροδιδάσκαλος: Βασίλης Δημητριάδης

Δευτέρα 28 Οκτωβρίου

17:15 Η Ακαδημία χορού Θεσσαλονίκης (Α.ΧΟ.Θ) θα παρουσιάσει χορούς από την ευρύτερη περιοχή της Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Γεώργιος Λάλας
Χοροδιδάσκαλος: Σοφία Σιάρκου

17:35 Ο Μορφωτικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Χαλκηδόνας  θα παρουσιάσει τοπικούς χορούς.
Πρόεδρος: Εύα Ζαρμπή
Χοροδιδάσκαλος: Σοφία Σιάρκου

Μουσική εκδήλωση με τον Χαράλαμπο Γαργανουράκη

18:15 Ο μεγάλος ερμηνευτής Χαράλαμπος Γαργανουράκης, παρουσιάζει με τον δικό του μοναδικό τρόπο κομμάτια από την σπάνια μουσική διαδρομή του.
Τραγούδι & Λύρα: Χαράλαμπος Γαργανουράκης
Λαούτο: Νίκος Καραβυράκης

Τον κορυφαίο Κρητικό τραγουδιστή πλαισιώνει χορευτικά η Παγκρήτια Αδελφότητα Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Πέτρος Πετρακάκης
Χοροδιδάσκαλος: Κωνσταντίνος Αγγελιδάκης

Τρίτη 29 Οκτωβρίου

18:50 O Σύλλογος Βρακοφόρων Μακεδονίας παρουσιάζει κρητικούς χορούς.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Παναγιώτης Βαρότσης

19:30 Ο Προοδευτικός Σύλλογος Αρετσούς και Δέρκων παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Μικράς Ασίας.
Πρόεδρος: Δημοσθένης Σαρηγιάννης
Χοροδιδάσκαλος: Σωτήρης Καραμίντζιος

20:10 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Ηράκλειας «Πέρινθος» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Χαλκιδικής.
Πρόεδρος: Χρήστος Κόγιας
Χοροδιδάσκαλος: Νίκος Κόγιας

20:45 Ο Σύλλογος Ποντίων Καλλιθέας Συκεών παρουσιάζει χορούς από την ευρύτερη περιοχή του Πόντου.
Πρόεδρος: Αντώνης Σαουλίδης
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Ζερζελίδης


Υπεύθυνος Χορευτικού: Κουνατίδης Θεόδωρος

Τετάρτη 30 Οκτωβρίου

18:10 Ο Λαογραφικός σύλλογος Νέου Ρυσίου «Η Αρετσού» παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς της Ανατολικής Ρωμυλίας.
Πρόεδρος: Σταύρος Κατιανός
Χοροδιδάσκαλος: Αλέξανδρος Πετσής

18:50 Ο Σύλλογος Αγίου Παύλου «Χορόσημο» παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από τα Δωδεκάνησα.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης

19:30 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων» παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από την περιοχή του Πόντου.
Πρόεδρος: Γεωργία Πετρίδου.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Ζερζελίδης

20:10 Ο Σύλλογος Γρεβενιωτών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Ηπείρου.
Πρόεδρος & χοροδιδάσκαλος: Σάκης Οικονόμου

Πέμπτη 31 Οκτωβρίου

18:00 Η Χορευτική ομάδα του Ειδικού Γυμνασίου & Λυκείων Ε.Α.Ε. Κωφών και βαρήκοων Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από την Κρήτη.
Υπεύθυνη Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής: Ιωάννα Φωτιάδου
Διευθύντρια: Μαρία Μιχαϊλίδου

18:50 Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Γονιμιωτών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς της Θράκης.
Πρόεδρος: Έφη Δούκα. Χοροδιδάσκαλος: Άκης Ταβλαρίδης

19:30 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κάτω Γέφυρας «Άγιος Γεώργιος» παρουσιάζει χορούς από Ανατολική Ρωμυλία.
Πρόεδρος: Αναστασία Μπίτση
Χοροδιδάσκαλος: Άκης Ταβλαρίδης

20:10 Ο Λαογραφικός Χορευτικός Σύλλογος Βασιλικών παρουσιάζει χορούς από την Μικρά Ασία.
Πρόεδρος: Αριστοτέλης Γεροθανάσης
Χοροδιδάσκαλος: Μιχάλης Μπύρος

Παρασκευή 1 Νοεμβρίου

17:30 Το 1ο ΕΕΕΕΚ Πυλαίας – Χορτιάτησχολείο παιδιών με ειδικές ανάγκες παρουσιάζει χορούς από την Κεντρική Μακεδονία και την Κρήτη.
Διευθύντρια: Σοφία Κουρτίδου

Υπεύθυνες Γυμνάστριες: Ολυμπία Θεοδωροπούλου – Ανθή Χασάνη

18:00 Ο Μικρασιατικός Σύλλογος Μενεμένης Αμπελοκήπων «Αγία Παρασκευή» παρουσιάζει χορούς από τη Μικρά Ασία.
Πρόεδρος: Αναστασία Παλληκαρίδου
Χοροδιδάσκαλος: Περικλής Διαμαντής

18:40 Ο Πανχαλκηδικός Σύλλογος Θεσσαλονίκης «Αριστοτέλης» παρουσιάζει χορούς από τη Χαλκιδική.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Περικλής Διαμαντής

19:15 Ο Πολιτιστικός – Αθλητικός Σύλλογος Σταυρούπολης «Διόνυσος» παρουσιάζει χορούς από τα νησιά του Αιγαίου και από την περιοχή της Μικράς Ασίας.
Πρόεδρος: Ιωάννης Χρηστάκος
Χοροδιδάσκαλος: Ευαγγελία Καρακούτα

19:55 Μουσικοχορευτικό πρόγραμμα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Καρατάσιου με χορούς από τη Μακεδονία και τη Θράκη.
Πρόεδρος: Σάκης Λαζαρίδης
Χοροδιδάσκαλος: Ευαγγελία Καρακούτα

20:20 Το Χορευτικό Συγκρότημα Δήμου Νεάπολης- Συκεών παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από τη Μακεδονία.
Πρόεδρος: Αθανάσιος Καλτσίκας
Χοροδιδάσκαλος: Χρήστος Άψης

21.00 Ο Σύλλογος Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού παρουσιάζει χορούς από την περιοχή του Πόντου.
Πρόεδρος: Θεοδώρα Σεμερτζίδου
Χοροδιδάσκαλος: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

12:00 Το χορευτικό τμήμα του Λαογραφικού Εργαστηρίου Πολίχνης «Προμηθέας» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Ηπείρου.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Δρακόπουλος
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

12:30 Ο Σύλλογος Κουριωτών Καλαμαριάς «Ταξιάρχης» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Προποντίδας και της Ερυθραίας.
Πρόεδρος: Δέσποινα Ζαμπέτογλου
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

13:00 Ο Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Κριθιάς παρουσιάζει χορούς της Θράκης.
Πρόεδρος: Σωτήρης Παμουτιτσής
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

13:30 Ο Σύλλογος Σερραίων Κατοίκων Δήμου Θέρμης παρουσιάζει χορούς ντόπιων κατοίκων Νομού Σερρών.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Μαλούδης
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

14:00 Ο Ε.Μ Α.Σ Φίλιππος Παλαιοκάστρου παρουσιάζει χορούς από τη Μακεδονία και τη Θράκη.
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

17:30 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος» Μετέωρων, παρουσιάζει χορούς από Ανατολική Ρωμυλία και τη Μακεδονία.
Πρόεδρος: Νικολέτα Δέλιου
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Πολακτσίδης

18:10 Ο Λαογραφικός Σύλλογος Ευόσμου “Το Γαϊτάνι”, παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς της Θεσσαλίας και Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Έφη Μπουϊκίδου
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Πολακτσίδης

18:50 Το χορευτικό τμήμα του Ι. Ν. Αγίου Γεωργίου Ελευθερίου Κορδελιού, παρουσιάζει χορούς από την Μακεδονία.
Πρόεδρος: πατήρ Χαράλαμπος Κοτζιακεχίδης
Χοροδιδάσκαλος: Άννα Μαρία Φουντά

19:30 Η Χορευτική Ακαδημία Πεύκων παρουσιάζει χορούς από το Βόιο Κοζάνης & της Αριδαίας.
Πρόεδρος: Χρήστος Γερμανός
Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης

20:10 Ο «ΜΑΚΕΔΝΟΣ» ο Εκπολιτιστικός Λαογραφικός Σύλλογος Ωραιοκάστρου παρουσιάζει χορούς από την ευρύτερη περιοχή της Μακεδονίας.
Χοροδιδάσκαλος: Χρήστος Τερζής

20:45 Ο Σύλλογος Κρητών Θέρμης «ΞΑΣΤΕΡΙΑ» παρουσιάζει παραδοσιακούς κρητικούς χορούς.
Πρόεδρος: Αντώνης Φουντουλάκης
Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης

Κυριακή 3 Νοεμβρίου

11:40 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πλατάνου Ημαθίας «Το Τσινάφορο» παρουσιάζει τοπικούς χορούς της Ημαθείας.
Πρόεδρος: Απόστολος Καλαμπούκας
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Γιαννόπουλος

12:20 Χορευτικό πρόγραμμα από τον Σύλλογο Κρητών & Φίλων Γιαννιτσών “Μινωίτες” με χορούς από την Κρήτη.
Πρόεδρος: Σταύρος Αυγερινός
Χοροδιδάσκαλος: Πολύδωρος Γιαννάκης

13:00 Ο Σύλλογος Πολιτισμού & Παράδοσης Μεγάλης Παναγιάς παρουσιάζει τοπικούς χορούς Χαλκιδικής.
Πρόεδρος: Χρυσώ Κεφαλά
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Τσούλος

13:40 Ο Σύλλογος «Αναγέννηση» Αγίου Νεκταρίου Μενεμένης παρουσιάζει χορευτικά από τον Πόντο.
Πρόεδρος: Παναγιώτα Χατζή
Χοροδιδάσκαλος :Πολύδωρος Γιαννάκης

14:20 Ο Σύλλογος Νέων Νέας Τρίγλιας παρουσιάζει χορούς από την ευρύτερη περιοχή της Χαλκιδικής.
Πρόεδρος: Ανέστης Κελγιάνογλου
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Μελάς 

16:30 Ο Σύλλογος Τραγιλιωτών Θεσσαλονίκης “Ορφέας”, παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς της Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Δροσούλα Κυργίδου
Χοροδιδάσκαλος: Ανδρέας Μπακιρτζής

17:00 Ο Σύλλογος Μπαλτζιανών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει τοπικούς παραδοσιακούς χορούς από την ευρύτερη περιοχή της Θεσσαλονίκης.
Χοροδιδάσκαλος: Βαρβάρα Πίκουλα

17:30 Ο Σύλλογος Χορού «Μονοπάτια» παρουσιάζει χορούς από την Μικρά Ασία.
Πρόεδρος: Ιωάννης Πετρίδης
Χοροδιδάσκαλος: Βαρβάρα Πίκουλα

18:00 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Περιβολακίου Λαγκαδά παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από τη Μακεδονία.
Πρόεδρος: Άννα Τσάντη
Χοροδιδάσκαλος: Ανδρέας Μπακιρτζής

18:20 Το παιδικό τμήμα του Πολιτιστικού Συλλόγου Ηρακλείου Λαγκαδά παρουσιάζει χορούς από τη Μακεδονία και τη Θράκη.
Πρόεδρος: Θεόδωρος Τσιάνης
Χοροδιδάσκαλος: Ανδρέας Μπακιρτζής

18:40 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Τριλόφου παρουσιάζει χορούς από την περιοχή του Τριλόφου Θεσσαλονίκης.
Πρόεδρος: Αριστοτέλης Κουτσογιαννόπουλος
Χοροδιδάσκαλος: Αθανασία Φιλέντα

19:00 Η Νεανική Εστία του Ιερού Ναού Αγίου Γεωργίου Ασβεστοχωρίου παρουσιάζει Ποντιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Πατήρ Εμμανουήλ Μπουζίνος
Χοροδιδάσκαλος: Βασίλης Δημητριάδης

19:20 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λητής παρουσιάζει χορούς από τη Θεσσαλονίκη.
Πρόεδρος: Φυλλιώ Νίκα
Χοροδιδάσκαλοι: Αθανασία Φιλέντα

 & Βασίλης Δημητριάδης

19:45 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κατοίκων Ευόσμου «Κύριλλος & Μεθόδιος» παρουσιάζει χορούς από την Ανατολική Ρωμυλία, την Μακεδονία & την Αμοργό.
Πρόεδρος: Ελένη Δαμιανοπούλου
Χοροδιδάσκαλος: Μάχη Βελώνη

20:45 Ο Σύλλογος Κρητών Βρακοφόρων Μακεδονίας παρουσιάζει μουσικοχορευτικό πρόγραμμα από την Κρήτη.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Παναγιώτης Βαρότσης

Πηγή: typosthes.gr

Αν παρατηρήσετε κάποιο σφάλμα, επισημάνετε το επιθυμητό κείμενο και πιέστε Ctrl + Enter για να ενημερώσετε τον διαχειριστή για αυτό.
Σχόλια